• "Zimo, baw się razem z nami"

• 20 grudnia 2023r. odbyły się przedstawienie oraz warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami. Przedstawienie pt. "Zimo, baw się razem znami" przedstawiły dzieci z grupy Muchomorki oraz Motylki. Celem tej inscenizacji było wprowadzenie w świąteczny nastrój. Muchomorki wykonały ozdoby świąteczne. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Motylki podczas warsztatów świątecznych dekorowały pierniki z rodzicami wsłuchując się w świąteczne piosenki. Po wykoaniu pracy dzieci wraz z rodzicami chętnie skosztowali pięknie udekorowane pierniczki. Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, zaangażowanie, przeżyte emocje, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami to bardzo cenne doświadczenie.

Muchomorki

Motylki

• Przedstawienie i warsztaty w Domu Pomocy Społecznej "Prometeusz"

• Okres przedświąteczny, to okres przygotowań do świąt. Dzieci z naszego przedszkola z grup Muchomorków i Motylków odwiedziły w tym czasie pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej " Prometeusz" w Choszcznie, aby wspólnie udekorować choinkę podarowaną przez Nadleśnictwo w Choszcznie. Wspólnie wykonano ozdoby i łańcuchy z kolorowego papieru, a dla jeszcze bardziej umilenia czasu mieszkańcom dzieci zaprezentowały swoje świąteczno-zimowe przedstawienie. Był to miło spędzony przedświąteczny czas dla wszystkich uczestników.

• Zabawy sztucznym śniegiem - grupa Krasnoludki

• Pomimo braku śniegu na dworze, w grupie Krasnoludków zawitała zimowa tematyka. Maluszki samodzielnie tworzyły śnieg z mąki ziemniaczanej, jogurtu naturalnego oraz pianki do golenia. Śnieg okazał się także dobrą okazją do poznania zwierząt, które mieszkają na Arktyce i Antarktydzie, i bardzo lubią mroźne klimaty. Zabawa sztucznym śniegiem to doskonałe ćwiczenie rąk, oddziaływanie na zmysły i czerpanie radości z eksperymentowania.

• Jarmark Bożonarodzeniowy

• Podczas III Jarmarku Bożonarodzeniowego w Choszcznie dzieci z naszego przedszkola wystąpiły na scenie prezentując swój wokalny talent. Przedszkolaki z grupy Muchomorki, Motylki oraz Pszczółki zaprezentowały piosenki zimowo-świąteczne: "Spojrzały Aniołki" oraz piosenkę Arki Noego "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i do zobaczenia za rok!

• "Pieczemy świąteczne pierniczki" - Biedronki

• W naszym przedszkolu zapachniało świętami, ponieważ unosił się zapach cynamonu, miodu i przypraw korzennych. Dzieci z grupy Biedronek upiekły pyszne pierniczki według tajnej receptury Pani Ani. Jednak najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie ostygniętych pierniczków. Polewanie lukrem, czekoladą, posypywanie kolorowymi groszkami - to dopiero frajda. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu, podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły.

• Zajęcia plastyczne u Motylków

• U Motylków grudzień jest pod znakiem poznawania tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz tworzeniu wszelkich dekoracji z tym związanych. Dzieci wspólnie udekorowały choinkę na papierze dzieląc się między sobą zadaniami, wykonały kartki świąteczne, bombki z papierowych serwetek oraz przepięknie ozdobiły śnieżynki.