• Wizja i cele główne

• WIZJA

Publiczne Przedszkole Nr 4 „Słoneczna Czwórka” w Choszcznie pełni funkcje opiekuńczą, wychowawczą i dydaktyczną. Jest placówką nastawioną na wspomaganie szeroko rozumianego rozwoju dziecka. Stanowi miejsce przyjazne dziecku, gdzie będzie mogło odkrywać siebie i otaczający je świat. Pozna zasady dotyczące bezpieczeństwa oraz radzenia sobie z trudnościami, nauczy się nazywać emocje. Dowie się, jak dbać o zdrowie i zachowywać się przyjaźnie wobec przyrody. Nauczy się, jak odróżniać dobro od zła. Przedszkole pomoże dziecku zbudować poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwinąć kompetencje społeczne. Stworzy warunki do wspólnej zabawy i nauki. Będzie miejscem przyjaznym dzieciom, a także ich rodzicom, co zwiększy poczucie bezpieczeństwa podczas pobytu w przedszkolu. Nauczyciele będą autorytetem i przyjacielem dziecka. Będą dbali o jego harmonijny i twórczy rozwój.

CELE GŁÓWNE:

1. Wspomaganie rozwoju i edukacji dzieci poprzez realizację podstawy programowej.
          2. Objęcie dzieci, które tego wymagają pomocą pedagogiczno – psychologiczną.
          3. Monitorowanie realizacji podstawy programowej.
          4. Doskonalenie procesów wspomagania i edukacji dzieci.
          5. Sprzyjanie aktywnemu udziałowi dzieci w życiu przedszkola i środowiska lokalnego.
          6. Doskonalenie metod i form współpracy ze środowiskiem i rodzicami dzieci.
          7. Dokonywanie ewaluacji działań.
          8. Doskonalenie nauczycieli.
          9. Tworzenie dobrej i twórczej atmosfery pracy.