• Gmina Choszczno wspiera przedszkolaków

• SZANOWNI RODZICE!

Zgodnie z zapowiedzią  (Choszczno.pl) w gminie Choszczno rusza projekt ,,Gmina wspiera przedszkolaków", do którego realizacji przystąpiło nasze Przedszkole. Dotyczy zwiększenia liczby miejsc dla dzieci niepełnosprawnych oraz oferty zajęć, dzięki którym będziemy wyrównywali szanse edukacyjne oraz rozwijali zainteresowania dzieci. W trakcie projektu cała kadra pedagogiczna podniesie swoje kompetencje zawodowe dzięki zaplanowanym szkoleniom.

W Publicznym Przedszkolu Nr 4 ,,Słoneczna Czwórka" w każdej grupie wiekowej będą realizowane zajęcia z kodowania i programowania - raz w tygodniu oraz zajęcia z animacji muzyczno - ruchowych - także raz w tygodniu.

Dzięki zajęciom z kodowania i programowania dzieci zdobędą kompetencje kluczowe z zakresu matematyki i informatyki (właściwe dla poziomu rozwoju). Nabędą umiejętność wykorzystywania myślenia matematycznego i logicznego w celu rozwiązywania problemów wynikających z codziennych sytuacji. Dzieci zostaną wprowadzone w przestrzeń wirtualną, podejmą aktywność poznawczą, w tym zabawy projektowe, kodowanie, zabawy konstrukcyjne, plastyczne. Będą to zabawy w przeliczanie, klasyfikowanie, mierzenie, porównywanie liczebności, orientację w przestrzeni i w schemacie ciała oraz na kartce. Będą wykorzystywane narzędzia TIK w różnych sytuacjach i zadaniach. Do zajęć będzie wykorzystywany Internet - prezentacje, filmy edukacyjne, zabawy w kodowanie i dekodowanie. Dzieci będą uczyły się prostej obsługi robotów. W każdej grupie metody i formy pracy będą dostosowane do możliwości dzieci z uwzględnieniem ich potrzeb  i bezpieczeństwa.

Animacje muzyczno - ruchowe będą to zajęcia, w czasie których nauczyciele będą wykorzystywali elementy tańca, muzyki, plastyki, literatury dziecięcej, elementów dramy, teatrzyków itp. Dzięki tym zajęciom dzieci będą kształciły kompetencje kluczowe - porozumiewanie się w języku ojczystym, świadomość i ekspresję kulturalną. Nabędą zdolność  do sprawnego codziennego komunikowania się dziecka w środowisku przedszkolnym z dorosłymi i innym dziećmi. Dzieci będą twórczo wyrażały emocje, zdobywały doświadczenia za pośrednictwem muzyki, teatrzyków, literatury, malowaniu, rysowaniu, śpiewaniu i pląsom.

REGULAMIN_PROJEKTU_CH-NO.doc

HARMONOGRAM_WRZESIEN_2020.docx

HARMONOGRAM_PAZDZIERNIK_2020.docx

HARMONOGRAM_LISTOPAD_2020.docx

HARMONOGRAM_GRUDZIEN_2020.docx

HARMONOGRAM_STYCZEN 2021.docx

zmiany do harmonogramu na styczeń:

Gr. I - Krasnoludki - Animacje odbędą się 13.01 (zamiast 14.01) w godz.13.00-14.15 , Kodowanie odbędzie się 18.01 (zamiast 15.01) w godz. 13.00-14.15

Gr. V - Pszczółki - Animacje odbędą się 20.01 (zamiast 21.01) w godz.13.00 -14.15

HARMONOGRAM_-_LUTY 2021.docx

HARMONOGRAM_MARZEC 2021.docx

HARMONOGRAM__KWIECIEN 2021.docx

HARMONOGRAM_MAJ 2021.docx

Gr. V - Pszczółki - Kodowanie odbędzie się 12.05 (zamiast 14.05) w godz. 13.00-15.00

Gr. IV - Motylki - oraz gr. V - Pszczółki -   Kodowanie odbędzie się 24.05 (zamiast 28.05) w godz. 13.00-15.00

HARMONOGRAM_CZERWIEC_2021.docx

Gr. I, II, IV, V - Kodowanie odbędzie się 31.05 (poniedziałek), zamiast 04.06 (piątek po Bożym Ciele)

Gr. IV i V - Animace odbędą się 21.06. (poniedziałek - wycieczka do Marianowa) zamiast 24.06.