• SŁONECZNA CZWÓRKA

• Przedszkole Nr 4 „Słoneczna czwórka” w Choszcznie mieści się w centrum miasta. Przedszkole funkcjonuje przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący w miesiącach letnich (lipiec, sierpień). Jest pięć grup wiekowych dla dzieci od 3 do 6 lat. Każda grupa wiekowa przebywa w osobnej, dużej, dobrze wyposażonej sali zabaw.

Wokół przedszkola znajduje się duży plac wyposażony w sprzęt do zabaw sprawnościowych, który w słoneczny, upalny dzień jest zacieniony zielenią.

W przedszkolu podawane są cztery posiłki: śniadanie, zupa, II danie, podwieczorek. Przedszkole zapewnia dzieciom opiekę, wychowanie i nauczanie w miłej, radosnej atmosferze. Kadrę w przedszkolu tworzą nauczyciele z wysokimi kwalifikacjami pedagogicznymi i dużym doświadczeniem. Wobec rodziny (opiekunów) Przedszkole Nr 4 pełni funkcje doradczą wspiera działania wychowawcze: informuje na bieżąco o postępach dziecka, pomaga w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dziecka, uzgadnia wspólnie z rodzicami kierunki i zakres zadań przedszkola. Rodzice współuczestniczą w organizowaniu edukacji przedszkolnej.

W przedszkolu zatrudniony jest logopeda (p. Alicja Rynkiewicz)