Drodzy rodzice w tym szczególnie trudnym czasie dla wszystkich nie zapominajcie o aktywności fizycznej waszych dzieci.
Dbajcie o nią codziennie !!!
Drodzy rodzice w tym szczególnie trudnym czasie dla wszystkich nie zapominajcie o aktywności fizycznej waszych dzieci.
Dbajcie o nią codziennie !!!
"Słoneczna Czwórka" bierze udział w Międzynaodowym Projekcie Czytelnicznym "Magiczna Moc Bajek". Mimo trudnej, nowej sytuacji pragniemy, aby przesłanie tego projektu trwało nadal. Mamy nadzieję, że uda nam się z optymizmem przetrwać ten trudny czas… z daleka od naszych kochanych przedszkolaków. Przed nami wiele ciekawych inicjatyw np. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, Dzień Książki, można napisać Rodzinną Bajkę Terapeutyczną, zrobić piękną zakładkę do książki, a realizacja marcowego i kwietniowego modułu niesie za sobą bardzo ważne przesłania, które z pewnością staną się odpowiedzią na trudne dziecięce pytania…
Drodzy Rodzice zapraszamy Was do realizacji kolejnych projektowych zadań, bez zbędnego nacisku, niepotrzebnego stresu, niech będzie to dla Was po prostu wspaniała Rodzinna zabawa!
Serdecznie zachęcamy Was do wysyłania zdjęć z waszych domowych zabaw na adres: pp4choszczno@interia.eu.
W tym tygodniu, zgodnie z podstawą programową, grupa "Muchomorków" realizuje temat "Marcowa pogoda", a "Krasnoludki", "Motylki" oraz "Pszczółki" temat "Wiosenne przebudzenia". Spis przykładowych, proponowanych zadań znajduje się w poniższych plikach:
MOTYLKI_I_PSZCZOLKI_-_23-27_marca(1).doc
Literka_L.wav piosenka o literce "Ł"
Drodzy Rodzice!
Cieszymy się, że pomimo obecnej sytuacji, udało się Wam powitać wiosnę w swoich domach i ogródkach. Dzięki przesłanym zdjęciom możemy pochwalić się pięknymi pracami plastycznymi naszych przedszkolaków oraz innymi aktywnościami, na które zdecydowaliście się podczas pierwszego dnia wiosny (i nie tylko). Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszego wysyłania zdjęć z waszych domowych zabaw na adres pp4choszczno@interia.eu.
Pozostańmy w stałym kontakcie! Pozdrawiamy!
Tym razem kilka propozycji logopedycznych do poćwiczenia w domu.
Ćwiczenia oddechowe:
Źródło: printoteka
wycinamy elementy: w parasolu słomkowy- krople deszczu, w wężu - kolorowe kropki, oraz rybki. Zadaniem dziecka jest za pomocą słomki i wdychanego powietrza przenieść: krople deszczu na parasol, kolorowe kropki na weża (wg.wzoru), rybki do akwarium.
Ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjncych:
Źródło: printoteka
Ćwiczenia słuchu fonematycznego dla młodszych dzieci:
Źródło: printoteka
Rodzicu!
Kilka "złotych zasad" do zapamiętania:
1. Nie ma takich liter jak ES, TE, WU tylko S,T,W. Wypowiadaj je dziecku krótko. Mów krótko M zamiast Eeeem, S zamiast Syyy. To tylko utrudnia dzieciom naukę w dalszym etapie pisania i czytania.
2. Jeśli uczysz dziecka zapisu liter np. jego imienia, rób to prawidłowo wg odpowiedniego kreślenia liter. To bardzo ważne. Nauka nowej rzeczy jest dla dziecka łatwiejsza, niż poprawianie złych nawyków.
3. Nie wolno! przestawiać dziecka na inną rękę. Jeśli jest leworęcznie, nie zmuszaj do pisania prawą! Może to się skończyć problemami w rozwoju!
4. Przede wszystkim - nie zmuszaj dziecka do nauki liter. Podstawa programowa nie nakazuje, żeby dziecko, które idzie do szkoły potrafiło pisać i czytać.
5. Nie nakazuj dzieciom czytania trudnych wyrazów. MAMA, WAGA, LAS, SAMOLOT w zupełności wystarczą, jeśli dziecko zaczyna czytać. Muszą to być wyrazy znane dziecku, z jego otoczenia.
6. Nie unikaj liter takich jak Ó, Ż, Ł, Ą ale odpuść dziecku dwuznaki RZ, CZ, SZ - jeśli zapyta - wytłumacz, ale nie ucz - to jest zbędne przedszkolakowi.
7. Nie ucz zasad ortografii - przyjdzie na to czas.
8. Twoje dziecko już czyta? Ćwiczcie zatem rozumienie czytanego tekstu np. krótkie zdania - MAMA MA LODY. Pytanie: Kto miał lody?
źródło: przedszkolne pomysły
Dla chętnych kilka zadań z zakresu grafomotoryki:
Przypominamy, że zdjęcia z waszych domowych zabaw, wykonywania prac plastycznych, ćwiczeń itp. można wysyłać na naszego przedszkolnego mejla pp4choszczno@interia.eu.
Pozdrawiamy!
Powered by aSc EduPage